OPIS . REKOMENDACJE . OPINIE . WYWIADY . FRAGMENTY . PUBLIKACJE . WYDAWNICTWO . KONTAKT
...
 

Autor "Lekcji Paranormalności"
oraz tomiku "targowisko różności"
poleca nową, dynamiczną książkę

                                                                                                        
 NADAL JESTEM
 

 

to książka o spotkaniach żyjących z tymi, co już odeszli, odchodzą lub dopiero zamierzają odejść z tego świata. Nawiązują z nami kontakt ci, co w fizycznej rzeczywistości przestali istnieć, a według niektórych: istnieć już nie powinni. Skoro człowiek po śmierci znika, to jakim cudem pojawia się znowu? Czy to tylko zaburzenia mózgu i wysilanie się w tęsknocie po osobie zmarłej?

Sięgnij po tę książkę i poznaj prawdziwe relacje ludzi, którzy spotkań między światami doświadczyli. Przekonaj się, że ci, co stąd odeszli, nadal są.


 

 

 


Zastanawiasz się
czy po śmierci żyjemy, czy znikamy?

 

 

Gdy odchodzą Twoi bliscy chcesz wiedzieć
czy jest im "tam" dobrze?

 

 

A może nie zdążyłeś przed czyimś odejściem
czegoś powiedzieć lub zrobić
i martwisz się, że ten ktoś ma Ci to za złe?

 

 

Ta książka to mega pozytywne wsparcie
w szukaniu odpowiedzi na te pytania!
 

 

 


 

 

 

Grudniowy numer Nieznanego Świata przyniósł dużą niespodziankę! Oto trafiłem do zaszczytnego grona Przyjaciół tego miesięcznika. Dziękuję Szanownej Redakcji za to wyróżnienie!

Nieznany Świat, nr 12 2020 (360)

 

 

 

 

 

Lektury Nieznanego Świata
REKOMENDACJA MIESIĄCA

 

NADAL JESTEM
KONIEC DROGI TO JESZCZE NIE KONIEC

LESS HODUŃ
WYDAWNICTWO KOS. KATOWICE 2020
 

Autor - muzyk, grafik, dziennikarz i badacz zjawisk z pogranicza, prezentuje owoc swoich rozmów z ludźmi, którzy na własnej skórze przekonali się, że życie nie kończy się z ostatnim oddechem oraz uderzeniem serca. Doświadczenia, o jakich pisze, są bardzo rozpowszechnione i nie jest przesadą stwierdzenie, że prawdopodobnie każdy słyszał o znakach od zmarłych albo ich bardziej namacalnych manifestacjach w formie zjaw.

Less Hoduń, którego artykuł mogliście Państwo przeczytać w lipcowym , zgromadził materiał do książki podczas pracy nad audycjami realizowanymi dla Radia Szczecin. Są to przypadki bardzo zróżnicowane - od snów o zmarłych, które niosły ze sobą konkretne przesłania, po monicje - znaki zwiastujące czyjeś odejście, zjawy kryzysowe oraz inne fenomeny rzadko opisywane w literaturze, np. z udziałem fantomów zwierząt. Interesujące są także relacje o snach, w których nieżyjący obwieszczali danej osobie, że wkrótce zabiorą ją na tamtą stronę.

Myli się jednak ten, kto uważa, że Nadal jestem to kolejna schematyczna książka o życiu pozagrobowym. Autor przedstawia te zazwyczaj krótkie historie bez zbędnego lukru. Niektóre, mimo lakoniczności, szokują. Jako że śmierć jest - chcąc nie chcąc - częścią życia, opowieści te są również, chciałoby się powiedzieć, wprost z rzeczywistości wyrwane. I nie chodzi tu o potoczny język, którym posługują się relacjonujący, lecz o fakt, że przydarzają się one różnym ludziom, nawet sceptykom, zaś dotyk zaświatów ma zazwyczaj nieoczekiwany charakter.

Omawiana książka pod pewnymi względami przypomina Polskie życie po życiu Marka Rymuszko. Choć ta druga dotyczy bardzo konkretnej sfery doświadczeń związanych z umieraniem, również skupia się na wsłuchiwaniu się w ludzkie historie i podkreśla wartość doświadczeń stanowiących problem nie tylko dla nauki, ale też tych, którzy tego doznali. Autor Nadal jestem dodaje, że z tego powodu wiele osób nie chce o swoich paranormalnych przeżyciach mówić, ba, niektórzy z jego rozmówców są zdania, że sprawy umarłych należy zostawić umarłym.

Książka Lessa jest trochę jak on sam - żywa, barwna, intensywna. Ma też niezaprzeczalny plus - rozprawiając o śmierci, nie przygnębia.

/pc/

 

 

Wspomnianych w recenzji wywiadów do audycji Ukryta Rzeczywistość
można posłuchać na moim kanale
YouTube w odcinku "Pożegnania",
który właśnie temu, co i na stronach książki, tematowi był poświęcony.

 

 

 

 


Wybrane opinie

 

 


 

Lato sprawiło, że odłożyłem wszystkie planowane lektury na później. Co roku jest tak samo – przyroda, z którą na co dzień obcuję, sama domaga się poświęcenia jej uwagi. W końcu jednak na kilka dni wróciłem do miejskiego domu i wziąłem się za czytanie. Dokończyłem „Nadal jestem” i pozwolę sobie na bardzo krótki komentarz. Każda tego typu książka jest ważna. Ważna, ponieważ to ona właśnie może być dla wielu ludzi bodźcem pozwalającym na dalsze poszukiwania, na stawianie kolejnych pytań. Od nitki do kłębka. Od Lessa, do Newtona czy Monroe, a dalej do Adamskiej-Rutkowskiej czy Goswami’ego. Zaciekawić czytelnika, który o tych sprawach niewiele wie, a zazwyczaj ma w głowie „wpompowaną” doktrynę kościelną bądź akademicką. Doktryny bywają bowiem pułapką, która uniemożliwia otworzenie oczu na to, co wokół nas jest pozornie zakryte. Ks. prof. Dyk mówi: „jeśli chodzi o religię chrześcijańską, to nie ma reinkarnacji (...); reinkarnacja jest w buddyzmie, i to jest taki sposób zmartwychwstania (...)”. Czyż to nie doktryna religijna stawia tu barierę? „Religia mówi...”, więc od tego nie ma żadnego odstępstwa. W jaki sposób wzbogacać zatem swój umysł, poznanie, wiedzę, samemu sobie stawiając granice?

Przemysław Mroczek / Wydawca czasopisma Karp Max

 

 

Jestem po lekturze i z czystym sumieniem polecam.
ZNAKOMITA KSIĄŻKA!

Marek Żelkowski / Polski pisarz sf i fantasy


 To bardzo ważna dla mnie książka. Doskonale wyciszająca, pozytywna i pełna ciepła opowieść o śmierci, która niekoniecznie musi oznaczać definitywnego końca. I jak zwykle po lekturze dotykającej spraw ostatecznych mnożą się pytania, wciąż pozostające bez odpowiedzi. Czas zadać je Lessowi.

Anna Ruszczyk / Gazeta Śledcza

 

 

Cudowna, kojąca lektura pokazująca, jak bliski jest nam duchowy świat... Piękne świadectwa zwykłych ludzi, którzy otworzyli się na znaki od bliskich, będących już po drugiej stronie... Mistrzowska narracja Autora. Z całego serca polecam.

Marta Zborowska / Admin grupy "Życie po życiu" / Facebook

 

 


 


 

Cieszę się, że mam możliwość obcować dzięki Tobie.
Wielkie Gratulacje. Wspaniała lektura!

*

Przeczytałam. Wrażenia ogromne i łzy leciały, a z emocji co kilka zdań musiałam przerywać i odkładać; potem wracałam... Cóż, nie wiem jak znalazłam się w tym świecie, ale dzięki tej książce, Twoim przemyśleniom, interpretacji, spróbuję go zrozumieć. Oczywiście pytań miałabym jeszcze z tysiąc, ale myślę że powoli sobie to poukładam. Bardzo za nią dziękuję, nie wiem jak u innych, ale u mnie pojawiła się dokładnie w momencie, kiedy tego najbardziej potrzebowałam.

*

Ta książka jest niesamowita! Ogromne gratulacje, Less!

*

Przyjacielu, dziękuję za kolejną, wartościową lekturę. Wspaniały tekst, na przeczytanie którego wystarczyła godzina. Uważam, że to stanowczo za mało. Bardzo ciekawe, zróżnicowane historie. Dam sobie kilka dni na przemyślenia i wrócę do książki ponownie.

*

Dzięki za wspaniałe doznania i moc pozytywnej energii!

*

Bardzo dobrze się czyta, momentami tak reportażowo nawet - jest sam konkret, bez zbędnego filozofowania. Ale wywiad z filozofem na końcu zacny. Te historie, które zebrałeś to jest gotowy scenariusz serialu dokumentalnego. A domyślam się, że było ich dużo więcej. Kawał dobrej roboty zrobiłeś.

*

Przeczytałam. Jestem pod wrażeniem! Leżała na stole i sąsiad przyszedł i zabrał. Oddał po 2 dniach i krzyczy, że chce więcej.

*
Przeczytałem książkę! Czyta się lekko i z zainteresowaniem. Chwilami odkładałem ją na bok, aby przemyśleć doznania tych ludzi. Książka nie "straszy" upiorami i duchami. Myślę też, że niektórzy mogą mieć problem z przyjęciem tych relacji za wiarygodne, ale to ich ból. Naprawdę masz talent i realistycznie trzeźwe podejście do tematu.

*
No, toś mi zaimponował! Ściskam i gratuluję Wielki Człowieku.

*
Książka jest niesamowita, wciągająca. Czytając ją ma się ciarki na całym ciele; i o to właśnie chodziło. Jesteś Wielki. Życzę Ci, abyś kontynuował pisanie, bo jest to coś niesamowitego.

*
Less, książka wciągnęła mnie w całości, jakże prawdziwa. Skromnie poproszę w wolnej chwili o autograf!

*

Ogrom wrażeń, emocji i wzruszeń, przynoszący jakże potrzebne ukojenie oraz nadzieję.


 

 


Wywiady / Audycje / Rozmowy

 

 
 
 

Nadal jestem. Sygnały od tych, co odeszli?
Bibliotekarium 2.0 / 13.10.2023
Wywiad dla Bookradio.pl
Rozmawia Marek Żelkowski
(znany polski pisarz sf i fantasy)
Realizacja: Marek Ivelios Sęk
Radio Paranormalium

 

 


 

CZŁOWIEK NIE KOŃCZY SIĘ OT, TAK SOBIE...
Wywiad dla Gazety Śledczej
Rozmawia Anna Ruszczyk

 

 
53. Debata (nie)kontrolowana
Z wizytą w Biurze Duchów
Odc. 23 / Nadal Jestem / Gość: Less Hoduń
 

 

 

 
 

Teletydzień / 30.10.2020
Wywiad dla Telewizji Police
Rozmawia Lidia Pawłowska

 

 


 
Pobierz fragment

i delektuj się pasjonującą lekturą.
Potem zamów publikację i odkryj ją dla siebie.


Książka jest żywa, barwna, intensywna i ma niezaprzeczalny plus: rozprawiając o śmierci nie przygnębia czytelnika.

Piotr Cielebiaś, Nieznany Świat

Nadal jestem - pobierz fragment


 


Inne publikacje Autora

 

 

targowisko różności
(kliknij w obrazek)

 

targowisko różności

 

 

 

Lekcja Paranormalności
(kliknij w obrazek)

 

Lekcja Paranormalności


 

 

 

EPIDEMIA. Co kryje chaos
(kliknij w obrazek)

 

EPIDEMIA. Co kryje chaos


 

 

 


Wydawnictwo

 

Papierową wersję kupisz
w Wydawnictwie KOS

Ebooka (pdf, epub, mobi)
kupisz w Empiku

Wydawnictwo KOS Empik
...
 
LESS

facebook.com/Less.The.One

less@less.net.pl