Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > akcje  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Akcje / prezentacje
 

"LICYTACJA" - XIV WOŚP w MOK Police

13 stycznia 2008 roku, podczas trwania XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ będzie obecna w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Podczas głównej licytacji przedmiotów, jaka odbędzie się pomiędzy 17.00 a 20.00, zostaną zlicytowane 3 książki autorstwa Darka Sugiera "MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem". Dzięki uprzejmości Darka, książki te, ze specjalnymi, osobistymi dedykacjami autora na XIV Finał WOŚP, będą mogły zostać zlicytowane i dzięki temu zasilić konto Orkiestry.

"SOBOTY MISTYCZNE" - cykl spotkań w MOK Police

W każdą ostatnią sobotę miesiąca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, odbywają się spotkania pod nazwą SOBOTY MISTYCZNE. Zapraszamy na nie interesujących ludzi, którzy podczas swoich wystąpień dzielą się z przybyłą publicznością ciekawymi informacjami z dziedziny nauki, tajemnic świata, fenomenów ezoterycznych i wszystkiego tego, co wokół nas dzieje się w sposób nie do końca uchwytny rozumowo. Tematyka spotkań sięga także do ogólnie pojętej duchowości człowieka, jego miejsca na Ziemi czy historii naszej planety, cywilizacji, itd.

Spotkania trwają od godz. 16.00 do ok. 19.00. Zaletą tych spotkań jest możliwość aktywnego uczestniczenia w spotkaniu poprzez zadawanie pytań i wymianę poglądów nie tylko z innymi uczestnikami, ale także z prelegentami. Dzięki temu rozmowy są o wiele ciekawsze, bogatsze i bliższe każdej z osób uczestniczących w Sobotach Mistycznych.

Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Biblioteką im. Marii Curie-Skłodowskiej w Policach staramy się skłonić Policzan do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów. Podczas każdego spotkania można zaopatrzyć się w listę książek dostępnych w Bibliotece a pozostających w relacji do tematu danego spotkania.

Kalendarium SOBÓT MISTYCZNYCH dostępne jest tutaj.

"W IMIĘ OGNIA" - spacer po węglach w Policach

Prawdopodobnie pierwsza w Polsce, otwarta akcja chodzenia po rozżarzonych węglach, mająca na celu pokazanie przeciętnemu obserwatorowi, że umysł panuje nad materią w sposób absolutny i że każdy problem jest do pokonania przez każdego z nas. W akcji biorą aktywny udział wytypowane osoby, przygotowane pod kątem spaceru przez rozpalone drewno przez wyspecjalizowanego szkoleniowca. W akcji uczestniczą także postronni widzowie, obserwujący przygotowania, jak i sam spacer.

Więcej na temat akcji można przeczytać tutaj.

Sympozjum "UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ" w MOK Police

Największym dotychczasowym przedsięwzięciem jest Sympozjum "Ukryta Rzeczywistość", które stanowi połączenie działań naukowych z badaniami nad nieznanym. O tym wydarzeniu można poczytać w dziale Sympozjum.

"WOJNA ŚWIATÓW" w kinie Helios

W Szczecińskim w kinie Helios, tuż przed prapremierą "Wojny światów" Stevena Spielberga (2 lipca 2005) odbyła się prezentacja fotosów z nieznanymi obiektami uchwyconymi na zdjęciach, choć zupełnie niewidocznymi podczas ich wykonywania. Zaprezentowane zostały także krótkie sekwencje filmowe nagrane przez obserwatorów-amatorów, na których można było zobaczyć tajemnicze latające obiekty i światła. W holu kina przez ok. dwa tygodnie można było oglądać ekspozycję wybranych zdjęć nadesłanych do Fundacji NAUTILUS przez różne osoby.

"KONTAKT - Historia Prawdziwa" w MOK Police

Jednym z działań propagujących zjawiska niewyjaśnione i zarazem genezą  Ukrytej Rzeczywistości, jako osobnego przedsięwzięcia, była zorganizowana pod koniec stycznia 2005 roku akcja "Kontakt - Historia Prawdziwa". Ta ekspozycja fotosów miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach i była chyba pierwszą tego typu akcją na tym terenie. Przedstawiała kręgi zbożowe z terenu Wylatowa, czyli miejscowości, która jest prawdopodobnie jedynym miejscem na świecie, gdzie te formacje pojawiają się co roku w tych samych prawie miejscach. Ekspozycja dotyczyła akcji "Wylatowo 2001-2004", która wzięła swą nazwę od miejscowości Wylatowo, w której kręgi zbożowe pojawiają się regularnie od kilku lat na tych samych polach; i jest to chyba jedyne tego typu miejsce w świecie. Wystawa, pomimo braku kampanii promocyjnej, zaowocowała pojawieniem się kilkudziesięciu osób na wernisażu, który był zarazem otwarciem ekspozycji. Pojawił się na niej Robert Bernatowicz - Prezes Fundacji NAUTILUS, który w postaci prezentacji multimedialnej omówił temat kręgów zbożowych.

   
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved