Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
Ukryta Rzeczywistość > aktualności  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Aktualności
 

15 stycznia 2009
UR gościła w szczecineckim SAPiK-u z wykładem o zagrożeniach związanych z GMO. Informacje o tej przyjacielskiej wizycie znajdują się tutaj natomiast artykuł można przeczytać tutaj.

30 października 2008
Dzięki uprzejmości pani redaktor Danuty Wysockiej, w Kurierze Szczecińskim z 30 października 2008 roku ukazał się artykuł pt. Ścieżki zła o planach Komisji Kodeksu Żywnościowego WHO i Unii Europejskiej, związanych z produktami pochodzenia naturalnego. Alarmująca wiadomość, jaką otrzymałem m.in. z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi, którą przesłałem pani redaktor, trafiła dzięki temu dziennikowi do wielu mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego.

Artykuł Ścieżki zła czytaj tutaj.

21 kwietnia 2008
Za dwa dni, czyli 23 kwietnia, Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie wylatują do Egiptu. Związane to jest z promocją, jaka rozpoczyna się pod kątem... placów Oriona w Szczecinie. Temat nareszcie znajduje swój dobry czas i wygląda na to, że w końcu starania pary przesympatycznych astrologów ze Szczecina znajdą swoje "zastosowanie". W związku z tym będzie miało miejsce kilka ciekawych wydarzeń, o których już za kilka dni na naszych stronach.

19 kwietnia 2008
Zadzwonił do mnie pan Lech Chaciński, który opowiedział mi o kolejnym swoim nietypowym doświadczeniu. Była to rozmowa dość krótka, ale o tyle niezwykła, że co chwilę przerywana przez... Ale o tym dlaczego i z jakiego powodu rozmowa urywała się - już niebawem na stronach UR.

01 lutego 2008
W najnowszym, lutowym wydaniu Nieznanego Świata, ukazał się artykuł szczecińskich astrologów -
Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów zatytułowany Tajemnica pasa Oriona. Oto co na ten temat możemy znaleźć w informacjach dostępnych na stronach miesięcznika:

Tajemnica Pasa Oriona
Małgorzata i Edward Gardasiewicz, zawodowi astrolodzy, miłośnicy astronomii i badacze starożytnych kultur są autorami zaskakującego odkrycia związanego z zabudową... Szczecina. Co ma wspólnego to miasto z gwiazdami i okruchami wiedzy tajemnej? To, że układ placów jest tam taki, a nie inny i odpowiada gwiazdozbiorowi Oriona, nie ulega wątpliwości – mówi dziekan Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Jerzy Stelmach
.

9 grudnia 2007
Horoskop dla Sobót Mistycznych, autorstwa zaprzyjaźnionych z
UKRYTĄ RZECZYWISTOŚCIĄ astrologów Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów, jest już dostępny. Jest to fragment zapisu z pierwszego, inicjującego spotkania z cyklu SOBOTY MISTYCZNE (zobacz tutaj).

11 listopada 2007
Przekroczona została kolejna granica odwiedzin. UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ gościła na Waszych monitorach już

100.000 razy.

Cieszymy się, że nasze artykuły są czytane, o czym dowiadujemy się niekiedy w zupełnie ciekawych i zaskakujących okolicznościach! Wiedza, jaką staramy się przekazywać powinna otworzyć oczy na prawdę o złożoności świata i jego tajemnicach oraz skłonić do refleksji nad sobą. Ma być narzędziem, które pozwoli zmieniać Wasze życie. Na lepsze. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy są z nami. Zapraszamy do korespondencji, opiniowania artykułów i przesyłania własnych, niecodziennych historii lub spostrzeżeń. Najciekawsze z nich będziemy publikować:

ukryta@ukryta.eu

18 października 2007
Rozpoczynamy cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Spotkania pod hasłem SOBOTY MISTYCZNE będą odbywać się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Pierwsze spotkanie już 27 października 2007 roku
 (zobacz tutaj).

25 sierpnia 2007
Wakacyjna przerwa powoli mija, pora więc na powrót do nowych, ciekawych publikacji oraz interesujących planów. Jednym z nich jest na pewno nowa akcja W IMIĘ OGNIA, która już niebawem odbędzie się w Policach na Ptasiej Polanie  (zobacz tutaj).

1 sierpnia 2007
Po krótkim, kolejnym spotkaniu z prof. Jerzym Stelmachem dotyczącym m.in. podjęcia badań nad zjawiskiem tzw. "orbs", czyli jasnych kul pojawiających się w niezamierzony sposób na zdjęciach, została podjęta decyzja na

TAK!

Pan prof. Stelmach wyraził zgodę na uruchomienie badań nad tym zjawiskiem, co pozwoli wykonać solidny krok do przodu w tym temacie. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac poprzez kompilowanie, we współpracy z Fundacją NAUTILUS, biblioteki zdjęć i filmów przedstawiających te obiekty.

10 lipca 2007
Dołączyła do naszej grupy kolejna osoba. Jest to autorka bardzo specjalnego artykułu "
List do..." - Katarzyna Siepka z Kalisza. Kasiu, witamy w zespole i życzymy udanej współpracy!

16 czerwca 2007
W przerwie obrad Konferencji Psychiatrów, odbywającej się na Zamku Książąt Pomorskich, doszło do spotkania z dr Robertem Roczeniem - etykiem i filozofem medycyny, autorem książki "Na pograniczu życia" (
zobacz Wizyty).

12 maja 2007
Kolejne już, bo II Sympozjum UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ odbyło się w gościnnej sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Można o nim przeczytać w dziale  Sympozjum.

11 maja 2007
UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ ma swoje FORUM!
Choć stylistyka detali odbiega jeszcze nieznacznie od docelowej, jednak forum zostało oddane już do użytku i można z niego korzystać.

Mamy nadzieję, że forum stworzy interesującą społeczność zgromadzoną wokół idei UR oraz planów z nią związanych.

Oczekujemy na pomysły działań, tematy publikacji i sposoby lepszego propagowania wiedzy z obszaru "nieznanego".

Oczekujemy, że dyskusje prowadzone na forum UR będą rzeczowe, kulturalne i przyniosą wiele korzyści i radości zarówno osobom publikującym, jak i moderatorom a także wszystkim osobom, którym nowa wiedza ma służyć i być dla nich wsparciem duchowym.


Aby wejść na forum kliknij ikonę po lewej lub tutaj.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

15 kwietnia 2007
W 6 polskim wydaniu encyklopedii Who Is Who znalazła się nota biograficzna autora niniejszego serwisu i informacja o UKRYTEJ RZECZYWISTOŚCI. Można o tym przeczytać w dziale Publikacje.

3 kwietnia 2007
Serwis GODLIKE PRODUCTIONS poświęcony sprawom UFO i teoriom spiskowym jest kolejnym miejscem w Sieci, które zamieściło informację o raporcie BLT na temat spotkania z humanoidami koło Szczecinka w 2003 roku. Informację można zobaczyć tutaj.

28 marca 2007
Kolejny przedruk raportu Nancy Talbott, o zdarzeniu z sierpnia 2003 roku pod Szczecinkiem, pojawił się na serwisie internetowym norweskiej organizacji Norsk Kornsirkelgruppe, specjalizującej się w badaniu piktogramów zbożowe. Jest on dostępny tutaj.

23 marca 2007
Na zaproszenie Zbyszka Kalisiaka i pana Lecha Chacińskiego gościłem z wizytą w Szczecinku, gdzie spotkałem się z osobami zrzeszonymi w Klubie Przyjaciół Nieznanego Świata (
zobacz Wizyty). Już niebawem na stronach UR pojawi się relacja z tego sympatycznego spotkania, dlatego polecam zaglądanie do działu Artykuły.

18 marca 2007
Nawiązałem serdeczny kontakt z Sebastianem Minorem z Fundacji Feniksa. Liczę na rozwinięcie współpracy we wspólnych działaniach (na co Sebastian jest bardzo otwarty) oraz jego obecność podczas kolejnego Sympozjum. 

17 marca 2007
Hiszpańskojęzyczny blog Inteligência Extra-Terrestre jest kolejnym miejscem, na którym została zamieszczona treść raportu Nancy Talbott o spotkanych w 2003 roku koło Szczecinka humanoidach. Informacja znajduje się tutaj.

14  marca 2007
Brazylijski portal Area 51 zamieścił na swoich stronach treść raportu Nancy Talbott o przypadku pana Lecha Chacińskiego. Można zobaczyć go tutaj.

11 marca 2007
Dzisiaj serwis UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ obchodził małe święto, ponieważ została przekroczona kolejna, niesamowita granica ilości odwiedzin:
50.000 wizyt!
Jest to sytuacja bardzo budująca i mam nadzieję, że wszystkie osoby odwiedzające moje strony spędzają tutaj przyjemne chwile. Wierzę, że informacje zawarte na stronach serwisu przekazują Czytelnikom pozytywne wartości. Na przyszłość życzę osobom i organizacjom współpracującym z UR, jak i sobie, aby ilość i jakość informacji zamieszczanych tutaj stale rosła natomiast Czytelnikom i sympatykom serwisu dziękuję za odwiedzanie stron www.ukryta.eu.

9 marca 2007
Kanadyjskie forum speak.ca poświęcone tematyce zjawisk niewyjaśnionych, zauważyło raport o Lechu Chacińskim i zamieściło materiał o tym przypadku na swoich stronach. Można go zobaczyć tutaj.

9 marca 2007
Otrzymałem informację od Nancy Talbott, że publikacją raportu zainteresowane są serwisy z Francji i Bułgarii. O które serwisy chodzi - tego się nie dowiedziałem. Mam jednak nadzieję, że w momencie zaistnienia publikacji taka informacja do mnie dotrze.

7 marca 2007
Raport BLT Research o spotkaniu pana Chacińskiego został zamieszczony także na jednej z największych stron o tematyce ufologiczno-spiskowej www.rense.com. Znajduje się on tutaj. Informacja o tym raporcie była także omawiana w dzisiejszym, nocnym programie Jeffa Rense'a, do którego Nancy została zaproszona.

6 marca 2007
Przypadkiem Lecha Chacińskiego interesuje się coraz większa liczba odbiorców. Tym razem raport Nancy Talbott pojawił się na stronach niemieckojęzycznego portalu Twoday.net i dostępny jest tutaj.

3 marca 2007
Raport BLT o spotkaniu koło Szczecinka można znaleźć też na prywatnym blogu Karen (z Auckland w Nowej Zelandii) zawierającym treści o tajemnicach świata. Aby go zobaczyć kliknij tutaj.

2 marca 2007
Uważni poszukiwacze zjawisk tajemniczych zauważyli raport Nancy Talbott o zdarzeniu, jakie przeżył pan Chaciński. Informacja o nim znajduje się tutaj.

28 lutego 2007
Na stronach BLT Research, po ok. miesiącu przygotowań, ukazał się raport dotyczący przypadku spotkania Lecha Chacińskiego z istotami obcego pochodzenia, do stworzenia którego miałem możliwość nieznacznie się przyczynić. Ogólna informacja na ten temat znajduje się tutaj.

25 lutego 2007
Od pewnego czasu trwały przygotowania do kosmetyki serwisu UR, która w końcu ujrzała światło dzienne. Trochę więcej światła, trochę więcej lekkości, ale niezmiennie w tonacji czarno-białej, która cały czas zwraca uwagę i intryguje. Niebawem zakończę tekst uzasadniający ten wybór, który powinien ukazać się już dawno temu.

15 lutego 2007
W Klinice Nefrologii PAM w Szczecinie spotkałem się z prof. Kazimierzem Ciechanowskim  (
zobacz Wizyty).

27  stycznia 2007
Nawiązałem serdeczny kontakt z Nancy Talbott, Prezesem BLT Research, organizacji mającej swoją siedzibę w Cambridge, Massachusetts (USA) zajmującej się badaniem kręgów zbożowych (zapraszam do działu Polecam i odwiedzenia stron BLT). Współpraca dotyczyć będzie raportu odnośnie przypadku związanego z panem Lechem Chacińskim, który w 2003 roku przeżył nietypowe spotkanie.

23  stycznia 2007
Piotr Wojciechowski
uczestniczył w wykładzie prof. Karola Piaseckiego o Wyspie Wielkanocnej. Informację o tym można znaleźć tutaj.

26  listopada 2006
W serwisie internetowym Na Progu Nieznanego
opublikowane zostało moje wyjaśnienie dotyczące zdjęcia z pogrzebu Jana Pawła II (zobacz Publikacje).

13  listopada 2006
Znany jest już termin II Sympozjum "UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ"!
To
12-13 maja 2007 r.
Tym razem impreza będzie już dwudniowa
(zobacz Sympozjum). 

12  listopada 2006
W szczecińskim SDSie odbył się dziś wieczorem niezwykły koncert (na którym zresztą miałem przyjemność być!). Wystąpił zespół MEKDER z Turcji: to autentyczni Derwisze, których taniec zastanawia a energia przekazywana podczas misterium porusza wewnętrznie.
Już niebawem zaprezentuję artykuł o tym wydarzeniu.

5  listopada 2006
Serwis Na Progu Nieznanego zwrócił się do mnie z prośbą napisania artykułu specjalnie dla NPN (zobacz Publikacje)

20  października 2006
W bardzo ciekawych okolicznościach spotkałem się dziś z Eugeniuszem Leciejem i Dorotą Haas-Kimel. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem i mam nadzieję, że posłużyło to konstruktywnej współpracy, jaka ma szansę zaistnieć. Polecam lekturę o tym wydarzeniu w dziale Artykuły
.

19 października 2006
Na zaproszenie Przemka Mroczka gościłem w Radiu Koszalin, w którego studiu zarejestrowaliśmy rozmowę (
zobacz Wizyty).

14 października 2006
W Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Fundację NAUTILUS z udziałem zagranicznych gości poświęcona m.in. wydarzeniom w Zdanach k/Warszawy. O tym wydarzeniu można przeczytać tutaj.

30  września 2006
Gościłem dziś u Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów (
zobacz Wizyty).

23 września 2006
Odwiedziłem ks. prof. Wiesława Dyka - wykładowcę wydziału Filozofii Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego (
zobacz Wizyty).

22 września 2006
W październikowym numerze Nieznanego Świata (10/2006), na stronach 14-15, można znaleźć ciekawy artykuł mojego autorstwa o Morning Glory - niezwykłym zjawisku atmosferycznym pojawiającym się w północnej Australii. Serdecznie polecam.

20 września 2006
Złożyłem wizytę w Towarzystwie Fotograficznym urzędującym na Zamku w Szczecinie (
zobacz Wizyty).

14 września 2006
W dniach 16-24 września, uczelnie wyższe Szczecina i Koszalina, zapraszają na VI już edycję Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki. Informacje nt. imprezy wraz z wybranymi, proponowanymi pozycjami z programu, dostępne są w dziale
Artykuły.

12  września 2006
W internetowym serwisie Na Progu Nieznanego znalazł się jeden z moich listów adresowanych do tego portalu (zobacz Publikacje)

9 września 2006
Pojawiły się nareszcie zdjęcia z wernisażu wystawy KONTAKT - Historia Prawdziwa, jaki odbył się w styczniu 2005 roku. Zapraszam do Galerii!

20 sierpnia 2006
Dzisiaj przekroczony został limit
20.000 odwiedzin UR. Jest to naprawdę wspaniała wiadomość. Dziękuję Drogim Czytelnikom odwiedzającym serwis UKRYTA Rzeczywistość!

20 sierpnia 2006
Po tzw. przerwie wakacyjnej pora odświeżyć działania. Pierwszą rzeczą, której nie udało mi się zrobić przed wyjazdem, jest artykuł kontynuujący temat czarnookich, zawierający tłumaczenie relacji Briana Bethela, dziennikarza z Abilene w USA, który miał wątpliwą przyjemność spotkać dwóch osobników.

26 czerwca 2006
Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Andrzej B. Legocki otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. Miałem przyjemność być na tej uroczystości, wysłuchać wykładu i przekazać panu profesorowi list otwarty w sprawie podjęcia badań nad fenomenem UFO. Materiał już niebawem na stronach UR.

24 czerwca 2006
Po krótkiej rozmowie telefonicznej z Krzysztofem Jackowskim dowiedziałem się od niego samego, że założył nareszcie swoją szkołę jasnowidzenia w Warszawie! Gratulacje Panie Krzysiu i dziękuję za zaproszenie!

18 czerwca 2006
Czteroosobowa ekipa z Polic i Szczecina udała się na krótki rekonesans do miejscowości, w której znajduje się kamień emanujący prawdopodobnie niezwykłą energią. Po dotarciu na miejsce i zbyt krótkim pobycie musieliśmy niestety opuścić to miejsce, gdyż nie sposób było tam ani na chwilę się skupić. Już wkrótce informacja na temat wyjazdu w dziale Artykuły. Zapraszam!

15 czerwca 2006
Od właściciela posesji, nad którą przez ponad dwa lata manifestowały światła otrzymałem maila z informacją, że po dwóch kolejnych próbach zakończonych niepowodzeniem padła decyzja, aby pozostawić ten temat na jakiś czas. Osoba ta pokusiła się wręcz o stwierdzenie, że w takim wypadku potraktuje to tymczasowo jako przywidzenie i da sobie chwilę oddechu. A wszystko przez notoryczny brak czasu. W każdym bądź razie trzymam kciuki i czekam na wznowienie prób.

10 czerwca 2006
Dzisiaj bardzo późną nocą odbyła się pierwsza próbna obserwacja w ogrodzie domu, nad którym pojawiają się przelatujące światła. Niestety nie udało się ich zobaczyć, pomimo tego, że czekaliśmy dłużej, niż to zazwyczaj się odbywało. Mogliśmy jednak zaobserwować zachowania różnych obiektów, jak samoloty, meteory, satelity czy inne obiekty (które latały o wiele szybciej, niż powinny lub po pojawieniu się w pewnym miejscu i pokonaniu jakiegoś odcinka nieba - tak sobie po prostu znikały). Oczywiście trochę szkoda, że nie byliśmy świadkiem właściwego zjawiska, ale na spokojnie mogliśmy zweryfikować bieżące obserwacje i porównać je do tego, co się tam pojawia. Usłyszałem, że przeloty te są bardziej spektakularne i widoczne, od zaobserwowanych tej nocy
.

4 czerwca 2006
W dziale O idei pojawił się nowy materiał. Jest to ciekawy opis dotyczący logo UR; materiał autorstwa Rafała Połujańskiego.

29 maja 2006
Witryna ze wstępną zawartością została już umieszczona na nowym serwerze, więc można mówić o właściwej i pełnej inicjacji internetowej idei! Teraz jeszcze tylko artykuł informacyjny na portalu Fundacji NAUTILUS...

26 maja 2006
Nareszcie została zarejestrowana własna domena Ukrytej Rzeczywistości:
www.ukryta.eu !!!

19 maja 2006
Właściciel posesji, nad którą miały pojawiać się punkty świetlne, zadzwonił dziś do mnie z nowiną: światła wróciły! Dwie wykonane ostatnio przez niego próby przyniosły znowu efekt w postaci "prawidłowej" reakcji punktów świetlnych. Po kilku następnych próbach, które mam nadzieję zakończą się powodzeniem, rozpocznie się właściwy eksperyment. Pierwsze kroki to będzie rejestracja fenomenu przy pomocy kamer i aparatów.

3 maja 2006
W trakcie luźnej pogawędki z moim znajomym dowiedziałem się o pewnym miejscu zlokalizowanym niedaleko Polic. Znajduje się tam kamień, o którym ludzie mówią, że posiada właściwości uzdrawiające a także dość nietypowo wygląda (zobacz Eksperymenty).

26 kwietnia 2006
Planowany eksperyment z pojawiającym się regularnie światłem nad prywatną posesją w Szczecinie (
zobacz Eksperymenty) chyba odsunie się w czasie. Jak się dowiedziałem od właściciela domu - fenomen nagle "urwał" się, gdy trwały przygotowania do wstępnej jego obserwacji. Aż korci, aby dowiedzieć się, na ile jest to zbieg okoliczności...

12 kwietnia 2006
Pojawił się nareszcie
projekt witryny Ukrytej Rzeczywistości. Nareszcie będzie miejsce w sieci, za pomocą którego będę mógł przekazać ważne i ciekawe informacje o mojej koncepcji. Teraz tylko trzeba sukcesywnie uzupełniać zawartość.

8 kwietnia 2006
Odbyło się I Sympozjum UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ. Jestem z tego faktu bardzo dumny, gdyż pomimo napiętego programu i kilku niefortunnych przypadków spotkanie można uznać za naprawdę udane!

   
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved