Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > artykuły  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Artykuły
Powrót

Bezkrwawy horror
Less Hoduń

Ile tajemnic kryje ludzkie ciało, a tak naprawdę ludzki umysł - chyba nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Szczęściarze mający możliwość podróżowania po świecie i zwiedzania fascynujących i tajemniczych rejonów, jak np. Indie, wiedzą, że takie wyprawy obfitują w niezapomniane przeżycia. Bo oto na targowiskach wschodu możemy zobaczyć fakira, który leży na gwoździach, nożach czy szkle albo stąpa po rozpalonych węglach. Niektóre z pokazów, jak np. samookaleczenia, wydają się już naprawdę nierzeczywiste, ponieważ nie przebiegają w sposób, który turysta z "cywilizowanych" rejonów świata mógłby zrozumieć albo zaakceptować.

Czy to czego nie rozumiemy lub nigdy nie widzieliśmy należy odrzucić? NIE! Na tym systemie przecież opiera się edukacja człowieka. Czy to w szkole, czy w życiu - gdyby odrzucać po kolei to, co wydaje nam się trudne do zrozumienia lub niepoważne - skazalibyśmy się na samozagładę. Pozbawilibyśmy się szansy na odkrywanie świata chociażby przez poznawanie ciekawych ludzi, którzy czasami stają się naszymi przyjaciółmi.

Z pewnością do takich bardzo ciekawych ludzi można zaliczyć pewnego amerykańskiego lekarza, Dżamila Husseina, który dla grupy zaproszonych gości, wśród których byli lekarze, naukowcy i dziennikarze, przygotował niecodzienny pokaz. Hussein od swojego religijnego guru otrzymał zgodę na pokaz, jaki w 2001 roku odbył się w Cleveland, USA. Bacznie obserwowany przez chłodne oko oko kamery i medyczną aparaturę pomiarową, Hussein zaprezentować miał przekłuwanie ciała i następujący zaraz potem niezwykły proces polegający na błyskawicznym gojeniu się ran.

Całe przedstawienie miało odbyć się oczywiście pod ścisłą kontrolą medyczną, aczkolwiek po tym, co stało się już na początku, na zebranych padł blady strach. Oto bowiem bohater całego przedstawienia przyniósł zawinięte w starą gazetę zardzewiałe ostrze, które zaraz po rozwinięciu wbił sobie w policzki. Z niezwykłym spokojem poddawał się temu doświadczeniu, kiedy inni uczestnicy z przerażeniem patrzyli na rozwój wydarzeń.

"Przywykłam do sterylnych warunków i sterylnych czynności a tu zjawia się człowiek z ostrzami jak do grilla, i to sprzed dwudziestu lat, zardzewiałymi i owiniętymi w gazetę. Pomyślałam: Boże, on chce tym sobie przekłuć policzek na wylot? Przecież dojdzie do strasznego zakażenia!" - to reakcja Cathy, jednej z obserwatorek doświadczenia. Aparatura monitorująca fale mózgowe, analizująca strukturę krwi i tomograf oraz kamery pracowały całą parą, ale nikt nie wróżył niczego dobrego.

Po ok. 40 minutach Hussein wyjął szpikulec z policzków - pociekło kilka kropel krwi, zupełnie jak podczas zacięcia przy goleniu. Najważniejsze jednak stało się nazajutrz: po ranach nie było śladu!

OK, brak odczuwania bólu można tłumaczyć odpowiednim przygotowaniem, jak modły i medytacja a wysoki poziom adrenaliny blokuje dopływ do mózgu informacji związanych z zadawaniem sobie bólu. Ale w jaki sposób organizm nie krwawi i dlaczego rany goją się tak błyskawicznie?

Być może ktoś będzie to wyśmiewać i poddawać w wątpliwość tego typu historie, ale ja uważam, że jest to wielka szansa, której ignorowanie jest zwyczajnym nadużyciem. A o możliwościach wykorzystania tego typu fenomenów chyba nie muszę pisać.

Wydarzenie zostało zarejestrowane przez brytyjską telewizję oraz emitowane było w TVP w 2003 roku w cyklu "Czas na kontrowersyjny dokument". Czy ktoś trafił na ten program?

Czekam na wrażenia.

Zdjęcie:
http://www.indian-skeptic.org

 

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA FORUM I SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ!
  19.06.2006
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved