Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > artykuły  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Artykuły
Powrót

Ścieżki zła
Less Hoduń

Kilka dni temu, z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (www.icppc.pl), z którą mam przyjemność utrzymywać kontakt, dostałem dość niepokojącego maila. Wyglądało to trochę, jak - mówiąc szczerze - niesmaczny żart, ale w ciągu dwóch kolejnych dni otrzymałem z innych źródeł podobne wieści. Dotyczyły one kwestii związanych z regulacjami prawnymi, jakie mają zostać wprowadzone niebawem w związku z tym, co spożywamy każdego dnia.

Informację tę przesłałem m.in. do pani redaktor Danuty Wysockiej z Kuriera Szczecińskiego, która tym tematem bardzo się zainteresowała, co potwierdził mail, jakiego od niej otrzymałem. Oto jego treść:

Witam!!
Dzięki Pana inspiracji temat poruszyliśmy w Kurierze. Był komentarz na str. 2 w dn. 28 października , a jutro w środku gazety jest mój materiał pt. Ścieżka zła. Dzięki za wszystko. Pozdrawiam serdecznie - Danuta Wysocka
.

Była to nadzwyczaj miła wiadomość, gdyż temat jest wyjątkowo ważny. Dzięki tej publikacji sprawa mogła więc trafić do naprawdę dużej grupy mieszkańców Województwa Zachodniopomorskiego. Aczkolwiek pamiętajmy, że sprawa ta odnosi się do wszystkich mieszkańców Polski, Europy czy świata.

Niebawem pojawi się artykuł opisujący niebezpieczeństwa związane z genetycznymi modyfikacjami na roślinach i zwierzętach oraz o informacjach na ten temat ukrywanych przed opinia publiczną.

A teraz zapraszam do lektury artykułu z Kuriera Szczecińskiego:

Kurier Szczeciński / 30 października 2008
Górą koncerny farmaceutyczne
Ścieżki zła

Wszystko wygląda na to, że przygotowywane przez Komisję Kodeksu Żywnościowego WHO oraz Unię Europejską rozwiązania prawne dotyczące naturalnych preparatów i związanych z nimi terapii stanowią element starannie zaplanowanych działań chroniących interesy światowego przemysłu farmaceutycznego.


ZMIANY te mają wejść w życie od 1 stycznia 2010 r. i zgodnie z nimi zioła i suplementy pochodzące spoza Europy, także naturalne terapie w państwach UE będą zabronione. Aby tym zapędom się przeciwstawić, trzeba zebrać milion podpisów.

Oficjalne uzasadnienie tych niezwykle kontrowersyjnych decyzji sprowadza się do twierdzenia, że chodzi o ochronę ludzkiego zdrowia. W praktyce więc może dojść do tego, że ze sklepów i aptek znikną zestawy ziołowe, zabronione zostanie korzystanie z usług bioenergoterapeutów, a hodowla marchewek i buraczków na własne potrzeby również będzie objęta uciążliwymi regulacjami. Za to szprycować zwierzęta antybiotykami i hormonami wzrostu, genetycznie modyfikować ich cechy oraz całe uprawy roślin - można będzie jak najbardziej.

Źle oczywiście, że witaminy, zioła i inne naturalne preparaty lecznicze nie są objęte ochroną patentową i przez to stanowią sól w oku wielkich koncernów farmaceutycznych, gdyż odbierają im wymierne zyski. Jednak zakazy w tej dziedzinie to ewidentny zamach na podstawowe wolności obywatelskie w kwestii wyboru takich metod i terapii, jakie każdy z nas uważa za najbardziej dla siebie właściwe.

Obecnie jest organizowany międzynarodowy ruch protestu i inicjatywa na rzecz przeprowadzenia unijnego referendum dotyczącego naturalnych środków leczniczych. Aby doszło ono do skutku, trzeba podpisać się pod petycją, która jest dostępna na stronie internetowej:

www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html

Oprócz medycyny akademickiej funkcjonuje na całym świecie ta naturalna, alternatywna, kontrolująca choroby za pomocą ziół i mikroelementów. Wiele organizacji międzynarodowych, fundacji i stowarzyszeń protestuje przeciwko wolnemu dostępowi do naturalnych środków leczniczych obywateli UE. (wys)

 

Fotomontaż:
Autor

 

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA FORUM I SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ!
  02.11.2008
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved