Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > artykuły  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę





Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Artykuły
Powrót

Syndrom roku 2012
Less Hoduń

Aby znaleźć właściwe odniesienie do tematu związanego z funkcjonowaniem Kalendarza Majów należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, o których wiele osób po prostu zapomina lub najzwyczajniej nie ma o nich pojęcia. A nie posiadając wystarczającej wiedzy na jakiś temat, jesteśmy niedoinformowani i bazujemy w zasadzie na skrawkach informacji, jakie do nas docierają z różnych, czasem niepotwierdzonych źródeł. Powoduje to niezrozumienie w nas samych oraz wprowadza niepotrzebny zamęt wokół tematu.

Ma to miejsce w przypadku artykułu Błąd w wyliczeniach? zamieszczonego na serwisie Fundacji NAUTILUS, a dotyczącego aktualnego ostatnio tematu roku 2012. Jakość niektórych komentarzy tam zamieszczonych stała się przyczyną powstania niniejszego sprostowania, o które poprosiła mnie pewna przemiła osoba imieniem Kasia. Osoba ta od kilku lat bardzo aktywnie korzysta z zasad zawartych w Kalendarzu i zbiera doświadczenia z jego funkcjonowania w życiu swoim i grupy swoich znajomych. Dzięki temu jej wiedzę o Kalendarzu i jego znaczeniu oraz wpływie na nasze życie określam, jako przynajmniej dużą. A już na pewno zapas tej wiedzy jest zdecydowanie wystarczający do weryfikacji pewnych nieścisłości, które pojawiają się w umysłach osób poszukujących wyjaśnień odnośnie Kalendarza.

Jeśli więc chcemy rozpatrywać rok 2012 w kontekście Kalendarza, powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach.

Informacje, o których zamieszczenie zostałem poproszony, absolutnie nie wyczerpują tematu, lecz są jedynie próbą nakreślenia właściwego sposobu pojmowania Kalendarza. Kiedy poznamy elementarne zasady postrzegania go, to łatwiej będzie zrozumieć inne kwestie, które z Kalendarzem są związane, jak chociażby kwestia szeroko dyskutowanego roku 2012. Te zasady, które powinny wprowadzić porządek w sposobie myślenia, i które pomogą w usystematyzowaniu niektórych pojęć, zostały spisane w 13 punktach. Może niektórzy uznają to za tzw. przypadek, ale na pewno ma to wyraźne odniesienie do samego Kalendarza, o czym poniżej:

-----------------------------

1. Kalendarz Majów należy traktować, jak MATRYCĘ CZASU. Podobnie jak tarczę zegara, która ma powtarzalny układ, czy „zwykły” kalendarz (choćby gregoriański), który też co roku się kończy, żeby zaraz ponownie się rozpocząć i powtórzyć te same kombinacje.

2. Dane z Kalendarza odpowiadają ustawieniom planet i odzwierciedlają konkretny związany z tym stan energetyczny, czyli sposób wzajemnych oddziaływań a także ich wpływ na nas. Podobnie jak Księżyc ma wpływ na Ziemię (choćby przypływy i odpływy oceanów), tak samo oddziaływują też pozostałe planety.

3. Wynika z tego, że określony układ planet, to jeden jedyny, konkretny wzorzec energetyczny, czyli jeden dzień. Jest on w skrócie opisany dwoma podstawowymi parametrami energetycznymi, czyli Tonem i Pieczęcią.

4. Tonów jest 13.

5. Pieczęci jest 20.

6. Podstawowy model energetyczny tego Kalendarza (można powiedzieć wręcz „zegar”) to 13:20, czyli dokładnie 260 podstawowych kombinacji. Zaczynamy od 1:1, potem jest 1:2, 1:3, 1:4 itd., przez 2:1, 2:2, 2:3 aż do wyczerpania po kolei WSZYSTKICH kombinacji, czyli do układu 13:20. Wtedy wszystko zaczyna się od nowa, czyli od 1:1, przez 1:2 i tak dalej.

7. CZAS liczony wg tego kalendarza ma odniesienie kosmiczne. Chodzi tu o konkretny układ planet, który przyjęto za punkt odniesienia.

8. ROK w tym Kalendarzu ma 13 miesięcy po 28 dni (cykl księżycowy) + 1 dzień na połączenie starego roku z nowym. Taka wigilia. Razem 365 dni.

9. LATA z kolei zbierają się w większy cykl: 13 x 4. I to kolejny wzorzec, czyli 52 lata.

10. I tak dalej, w coraz większe i większe cykle - wzorce czasu…

11. Dzieje się to tak długo, aż wszystkie kombinacje się WYCZERPIĄ i wrócimy do takiego samego układu PLANET, jak w pierwszym dniu Kalendarza.

12. Wtedy Kalendarz się KOŃCZY. Kończy się jako matryca czasu, bo cały układ energetyczny zaczyna się od nowa, dokładnie w taki sam sposób i NIE MA POTRZEBY wymyślać czegoś innego. Tak samo, jak co roku nie wymyślamy innych nazw miesięcy, czy całkiem odmiennej rachuby czasu.

13. Zamknięcie tak wielkiego okresu czasu jest wydarzeniem na skalę kosmiczną. Trudno przecież wyobrazić sobie, aby planety nagle zrobiły coś innego niż zwykły robić do tej pory. Na ile istotne jest to z punktu widzenia ew. przepowiadanych katastrof, na tyle jest to ważne dla świadomości ludzi i dla samej naszej planety. Ale to już inna historia.


-----------------------------

Takie są podstawowe kryteria, które powinny rzucić wystarczające światło, aby można było wiedzieć, o czym się mówi i aby nie popełniać fatalnych czasem błędów z zasłyszanych lub przeczytanych „gdzieś" informacji. Aby mieć pojęcie na pewne tematy należy uważnie i świadomie dobierać informacje, ponieważ dopiero wtedy możemy być pewni, że droga, którą podążamy, nie jest przypadkowa. Warto więc przyłożyć większą wagę do wiedzy z tego zakresu (lub do swojej ogólnej edukacji)

Mam nadzieję, że w ten sposób udało się odczarować przynajmniej niektóre mity narosłe wokół istoty kalendarza i jego „końca”. Wiedza (czyli posiadanie odpowiednich informacji) sprawia, iż emocjonalnie czujemy się lepiej, kiedy stykamy się z jakimś tematem, który może być dla niektórych dyskusyjny. Nie miewamy też lęków przed nieznanymi sytuacjami i jesteśmy spokojni o pewne rzeczy występujące w naszym życiu. Bo to właśnie z niewiedzy biorą się strach, łzy i niepowodzenia.

Ale to już temat na inny artykuł.

 

Fotomontaż autora

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA FORUM I SKOMENTUJ TEN ARTYKUŁ!
  18.10.2007
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved