Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > eksperymenty  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Eksperymenty
 

W ramach poszerzania wiedzy i świadomości w obrębie omawianych zjawisk planuję realizację projektów, które powinny stworzyć nowy punkt widzenia lub poszerzyć informacje, które danych fenomenów bezpośrednio dotyczą. Każde z działań będzie konsultowane z właściwymi do tego laboratoriami naukowymi lub ekspertami mogącymi na dany temat wyrazić miarodajną opinię.

Tak w ogólnym zarysie wyglądają najbliższe, planowane działania:

Eksperyment z udziałem jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który zostanie przeprowadzony na Uniwersytecie Szczecińskim. Ideą eksperymentu jest zbadanie funkcji organicznych podczas kontrolowanej sesji jasnowidza. Czy można odczytać informacje pozornie niedostępne dla człowieka, jak: opisywanie osób, przedmiotów i całych zdarzeń w bardzo szczegółowy sposób jedynie w oparciu o przedmioty należące do osoby, której taki opis będzie dotyczyć? Krzysztof Jackowski twierdzi że tak! Jest gotowy i otwarty na taki eksperyment i pozostaje do dyspozycji Uniwersytetu. Prof. dr hab. Jerzy Stelmach chętnie podjął temat; obecnie ustalane są terminy eksperymentu, który prawdopodobnie będzie także miał rangę wydarzenia medialnego.

Jeden z mieszkańców Szczecina (inżynier z wykształcenia; człowiek z pasją zajmujący się konstruowaniem sieci klimatyzacyjnych) zgłosił zdarzenie do zbadania, które trwa nieprzerwanie od ponad dwóch lat i jest obserwowane przez niego gołym okiem. Wszelkie próby wyjaśnienia nie przyniosły skutku. Planowana jest próba rejestracji fenomenu na taśmie video w celu wykluczenia złudzeń. Po udanej rejestracji zostaną zaproszeni do zbadania tego fenomenu przedstawiciele US. Prof. Stelmach, który wie o zdarzeniu, zapewnił o chęci poznania zjawiska i jest zdecydowany wziąć udział w takim doświadczeniu.

Kontrowersyjna kwestia dotycząca kul zwanych "orbs" będzie tematem jednego z najbliższych doświadczeń z grupą niezależnych, profesjonalnych fotografów. Zamierzam dokładnie przeanalizować wybrane fotografie zwierające uchwycone kule zarówno pod kątem analogii do tradycyjnych błędów fotograficznych, jak i parametrów aparatów, które mogą takie efekty wywoływać. Wyniki doświadczeń z różnymi czynnikami, które swoją charakterystyką mogą wpływać na aparat i generować widoczne kule zostaną skonsultowane z laboratorium naukowym a następnie przedstawione na serwisie Ukrytej Rzeczywistości.

Niedaleko Polic znajduje się kamień, który posiada ponoć specyficzne, wręcz uzdrawiające właściwości. Od kamienia bije ciepło a już sam wygląd sprawia, że myśli się o nim w kategoriach "paranormalnych". Otrzymałem tę informację od pewnej zaufanej osoby, z którą na początku czerwca 2006 wybieram się, aby wstępnie ten fenomen zweryfikować. Jeśli informacje o niezwykłości kamienia potwierdzą się, wówczas będzie można planować dalszą część badań tego miejsca.

Jeśli ktoś z Odwiedzających serwis będzie miał pomysł na przeprowadzenie eksperymentu, który będzie mógł zostać przeprowadzony oczywiście tylko wspólnie z przedstawicielami nauki - proszony jest o kontakt.

   
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved