Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > idea  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

Współpracują:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Słowo o idei
Powrót

Logo Ukrytej Rzeczywistości

Na logo składają się dwie nowoczesne grupy form. Pierwszą jest znak graficzny a drugą logotyp. Znak graficzny zawiera nowoczesne litery U i R połączone ze sobą w jedną zwartą strukturę; dokładnie tak, jak nierozerwalnie połączona jest rzeczywistość z nieznanym. Kwadrat umieszczony przy otwartej ku górze literze U symbolizuje pierwiastek niebiański a rzeczywisty - znajdujący się przy zamykającej go z góry literze R. Pierwiastek niebiański, choć będący blisko znaku, jest swobodny, gdyż nie jest ograniczony jego budową (stąd przesunięcie); jest to wyrażenie niezależności, ale nie bezpańskiej, gdyż dotyka on ramienia U, jakby chciał pomóc w przeistoczeniu. Rzeczywisty pierwiastek jest już w pewnym sensie "kontrolowany" przez znak (ułożony równiutko, "według przykazań"). Widać wyraźnie, jak ramię od R wprowadza wyraźne ograniczenie ku górze. Brakuje więc możliwości spojrzenia ku górze, ku niebu. Mimo wszystko ta budowa, a właściwie sposób "poruszania się" całej kompozycji nasuwa skojarzenie o powolnym "otwieraniu się" rzeczywistości, o pojawiającym się coraz większym przyzwoleniu na "niebiańskość". Widać to i w samym ruchu i w stylu budowy znaku.

Logotyp UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ zawiera prosty przekaz pokazujący proporcjonalność pomiędzy dwoma napisami. UKRYTA jest delikatnym napisem natomiast RZECZYWISTOŚĆ to już wyraźna i zdecydowana forma. Oba wyrazy mają nowoczesny, wręcz techniczny rys czcionki, która jest indywidualnie zaprojektowana dla potrzeb tego logosa.

UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ - logo
Logo obecne
 

UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ - logo
Logo dotychczasowe
 

Kiedy odwiedziłem, jeszcze przed Sympozjum, pp. Małgosię i Edwarda Gardasiewiczów, zapytałem ich o to, jakiego rodzaju informacje można odczytać z logosa Ukrytej Rzeczywistości. Usłyszałem wówczas od Małgosi (pozdrawiam!), że znak UR kształtem przypomina przedmiot używany w starożytnym Egipcie, który służył kapłanom do otwierania ust umarłym. Ceremonia ta symbolizowała uwolnienie duszy zmarłego i umożliwiała jej zarazem przejście w nieśmiertelność.

Powiem szczerze, że kiedy usłyszałem ten opis - było to dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Kilka osób pytało mnie później, czy taki był plan. Za każdym razem odpowiadałem: "NIE".

Kolejnym zaskoczeniem było dla mnie, kiedy Małgosia opowiedziała o tym podczas wystąpienia na I Sympozjum. Ukłony!

   
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved