Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > publikacje  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Publikacje
 

Artykuł o SOBOTACH MISTYCZNYCH w Wieściach Polickich

W Wieściach Polickich, lokalnym dwutygodniku informacyjnym, z datą 4 listopada 2007, na stronie 6, ukazał się niezwykle przyjazny artykuł na temat cyklu SOBOTY MISTYCZNE, który w każdą ostatnią sobotę miesiąca gości w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Publikacja pióra Mariana Yopha-Żabińskiego powstała w oparciu o pierwsze spotkanie z udziałem szczecińskich astrofilozofów, Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów. Artykuł można przeczytać tutaj.

GRANICE ŻYCIA na Info Police

Artykuł pióra Piotra Wojciechowskiego, dziennikarza TV Police, o II Sympozjum UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ znalazł się na stronach polickiego serwisu informacyjnego Wirtualne Police. Piotr jest od niedawna jedną z kilku osób uczestniczących we wspólnym już teraz projekcie, dlatego tym bardziej polecam jego relację. Można przeczytać ją tutaj.

Nota biograficzna w 6 polskiej edycji WHO IS WHO

Powstałe w 1989 r. szwajcarskie wydawnictwo "encyklopedii osobowościowych" Who Is Who (www.whoiswho.com.pl), które ukazuje się aktualnie w 10 krajach, zamieściło w najnowszym, 6 wydaniu w języku polskim, notę biograficzną autora niniejszego serwisu. Oprócz informacji o życiu i dokonaniach znalazła się tam także informacja o serwisie www UKRYTA RZECZYWISTOŚĆ oraz o cyklu Sympozjów i innych działaniach, jakie w obrębie tej idei są prowadzone.

Misją wydawnictwa jest:
Docenić każdą ważną działalność w różnych dziedzinach życia społecznego, a poprzez opublikowanie informacji o nich w serii leksykonów Hübners Who is Who, stworzyć międzynarodową sieć wymiany wiadomości i komunikacji, co stanie się podwaliną kolejnych sukcesów
.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu za okazane zainteresowanie.

"FIELD REPORT: UFO LANDING TRACE = CROPCIRCLE?
by Nancy Talbott, BLT Research Team Inc., Cambridge, MA (USA)

Jest to raport dotyczący przypadku pana Lecha Chacińskiego, który w sierpniu 2003 roku spotkał 3 istoty. Z powodu pojawienia się w tej historii wątku z obiektem UFO, który był prawdopodobnie mógł pozostawić po swojej obecności ślad w postaci kręgów w zbożu - historia została zauważona przez Prezesa BLT Research Nancy Talbott. Twierdzi ona, że przeżycie pana Lecha może być bezprecedensową sytuacją w skali świata, kiedy to obiekt UFO zdaje się być sprawcą powstania piktogramu zbożowego. Miałem przyjemność uczestniczyć w tworzeniu tego raportu, jako tłumacz i konsultant.

Z raportem można zapoznać się
tutaj.

"Smuga życia" na portalu Na Progu Nieznanego

W trakcie ceremonii pogrzebowych Jana Pawła II pewna kobieta mieszkająca w Polsce, oglądając uroczystość w TV, wykonała serię zdjęć z trumną Papieża. Spośród kilku fotografii w aparacie została tylko jedna, zawierająca tajemniczą smugę wychodzącą z trumny. Zdjęcie to było prezentowane przez media; artykuł o tym, razem z fotką, znalazłem na portalu NPN. Okazuje się, że wyjaśnienie tajemnicy jest trochę inne, aniżeli widoczne na pierwszy rzut oka. Postanowiłem napisać wyjaśnienie do tego zdarzenia.

Artykuł można przeczytać tutaj...

"Po drugiej stronie" na portalu Na Progu Nieznanego

Redaktor Beata Chmielewska z serwisu Na Progu Nieznanego zwróciła się do mnie z propozycją napisania artykułu specjalnie dla NPN. Wśród propozycji tematycznych przewijał się wątek "duchów", który ostatecznie uznałem za najbardziej odpowiedni, choćby z racji 1 listopada, który akurat przypadał na ten okres. Artykuł omawia aspekt manifestacji zjaw i występowania różnych form kontaktów ze zmarłymi pokazując temat w trochę innym świetle, niż można się tego spodziewać.

Artykuł można przeczytać tutaj...

"Morning Glory" w Nieznanym Świecie

Niektórzy mówią, że znamy już nasz świat i pora zacząć eksplorację kosmosu. Okazuje się jednak, że mamy na naszej planecie całe mnóstwo zagadek, które warto poznać, a których wyjaśnienia wciąż niektóre kręgi poszukują. Jedną z takich tajemnic jest niezwykłe zjawisko w postaci chmury pojawiającej się w północnej Australii. O ile zjawiający się tam regularnie naukowcy mają nadzieję na poznanie specyfiki warunków, które powstawaniu tej chmury towarzyszą (a które wciąż nie są im do końca znane) o tyle grupy podniebnych surferów z powodzeniem korzystają z fenomenalnych ponoć warunków do szybowania. Dzięki temu możemy zauważyć, jak dwie grupy ludzi postrzegają to zjawisko: naukowcy - ostrożni, skupieni, notują i obserwują i entuzjaści powietrznych harców, którzy radośnie i w pełni korzystają z dobrodziejstw dostępnych podczas przemieszczania się fenomenu.

Nieznany Świat, nr 10/2006 (październik), str. 14-15.

"Telefoniczna telepatia" na portalu Na Progu Nieznanego

W internetowym serwisie Na Progu Nieznanego znalazł się jeden z moich listów adresowanych do tego portalu. Tematem do którego odniosłem się było występowanie tzw. "telefonicznej telepatii", czyli zjawiska związanego, jak niektórzy uważają, z komunikacją telefoniczną.

Omawiany artykuł znajduje się tutaj...

"Po tej stronie lustra" w Wieściach Polickich

Najmłodszą koncepcją dotyczącą prasowej prezentacji zjawisk niewyjaśnionych jest rozpoczęta w Wieściach Polickich seria artykułów pt. "Po tej stronie lustra". Cykl ma przybliżać ten niełatwy temat w ludzkiej, codziennej i jasnej dla przeciętnego Czytelnika formie. Zamiast zwykłego powtarzania po raz kolejny tych samych informacji zdecydowałem się podjąć próbę przełożenia wiadomości także na codzienny język skojarzeń i analogii. Ludzie powinni nauczyć się we właściwy sposób podchodzić nie tylko do tajemniczych zjawisk, ale do siebie nawzajem. To jest kolejne istotne i w zasadzie trudne zadanie, które przed sobą postawiłem. Widać aż nazbyt wiele zależności pomiędzy tajemniczymi zjawiskami a naszym życiem, aby ten fakt przemilczeć; zależności, na które w codziennym życiu, goniąc bez tchu przed siebie, niestety praktycznie wcale nie zwracamy uwagi. Według niektórych łączenie ze sobą tych elementów jest jawną bzdurą, ale ja jestem innego zdania.

Pierwsze odcinki można pobrać tutaj.

"Kontakt - Historia Prawdziwa" w MOK Police

W związku z akcją "Kontakt - Historia Prawdziwa" - ekspozycją fotosów, która miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach pod koniec stycznia 2005 roku (zobacz opis) powstał krótki artykuł na ten temat w Wieściach Polickich.

Można go pobrać tutaj.

   
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved