Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > wizyty  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Wizyty
 

15.01.2009 / Wykład nt. GMO w Szczecinku
Na zaproszenie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku oraz Klubu Przyjaciół Nieznanego Świata, Ukryta Rzeczywistość pojawiła się ponownie w tym niezwykle gościnnym mieście. Przyczyną był wykład Czy wiemy, co jemy? GMO -ukrywane fakty (zobacz plakat), jaki miałem przyjemność poprowadzić z Edytą Jaroszewską - przedstawicielem na zachodniopomorskie Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO oraz Międzynarodowej Koalicji Dla Ochrony Polskiej Wsi. Zaprezentowaliśmy szereg informacji istotnych dla tego tematu, a unikanych przez oficjalne media. Wyświetlony został też film dokumentalny Życie wymyka się spod kontroli. Więcej szczegółów w artykule (tutaj).

VII-X.2008 / Wizyty w Gminie Wałcz
Zainspirowani pewnym nietypowym miejscem, kilkakrotnie odwiedziliśmy Gminę Wałcz
. Mieliśmy przyjemność rozmawiać w tej sprawie z Wójtem Gminy Piotrem Świderskim, Zastępcą Wójta - Januszem Bartczakiem oraz panią Lucyną Niespodzianą odpowiedzialną m.in. za kwestie promocyjne Gminy. Miejscem, które sprowadziło ekipę UR w tamte rejony, jest Rutwica, znana miejscowym, jako górka cudów. To teren, gdzie, według niektórych, ma miejsce złudzenie optyczne a według innych - zaburzenie pola grawitacyjnego. Objawia się to w postaci wrażenia wolnego, nie wspomaganego sztucznie, jechania pod górę. Niezależnie, czy będzie to rower, czy duży samochód.

Chciałbym podziękować pani Lucynie Niespodzianej za jej pomoc oraz anielską cierpliwość, jakiej mogliśmy doświadczyć, podczas naszych wizyt.

16.06.2007 / Spotkanie z dr Robertem Roczeniem
W przerwie obrad Konferencji Psychiatrów, odbywającej się na Zamku Książąt Pomorskich, spotkałem się z dr Robertem Roczeniem - etykiem i filozofem medycyny, autorem książki "Na pograniczu życia". Ten młody i otwarty na wiedzę człowiek okazał się ciekawą postacią. Nasza rozmowa oscylowała przeważnie wokół problematyki OBE i aspektów związanych z duchowością człowieka. Dr Roczeń, jak należało się spodziewać, ostrożnie odnosi się do niektórych fenomenów starając się poznawać je bardziej pod kątem metodologicznym naukowo; aczkolwiek nieobce są mu bliższe kontakty z niektórymi doznaniami. To sprawia, że jest otwarty na wiedzę pozaakademicką i upatruje w tym szanse dla nauki. Okazuje się przy tym, że w naturalny (czyli niewyuczony) sposób doświadcza LD i przez to jest bardzo zainteresowany postacią Darka Sugiera a także jego dokonaniami. Zresztą postać Darka  i potencjalne działania z jego udziałem zajęły większą część naszej dyskusji. W tym też kontekście zaproponowałem możliwość przeprowadzenia serii oficjalnych doświadczeń z udziałem Darka, czym dr Roczeń jest bardzo zainteresowany. Dowiedziałem się także, że mój rozmówca kilkakrotnie chodził po ogniu i w związku z tym szczególnie utkwiło mi w pamięci jedno jego stwierdzenie na ten temat. Otóż kiedy zapytałem jakie były jego wrażenia po tym doświadczeniu, odparł tajemniczo: "To jest przejście na drugą stronę".

Rozmowa została zakończona ustaleniem kolejnego, teraz już także z udziałem Darka Sugiera, terminu spotkania, do którego dojdzie najprawdopodobniej w Warszawie być może jeszcze na wakacjach. Liczę, że otwartość dr Roczenia i zapał Darka do szykującego się eksperymentu, zaowocują wspaniałymi wynikami, które - mam nadzieję - solidnie potrząsną niektórymi, nazbyt ostrożnie podchodzącymi do możliwości ludzkiego ducha - naukowymi umysłami.

27.03.2007 / EXPERIMENTARIUM w Szczecinie
Chociaż w Experimentarium (wystawa naukowo-techniczna; kliknij link w menu z lewej) bywam dość często, to ta wizyta była szczególna. Otóż spotkałem się z jednym z pracowników Zakładu Optyki Uniwersytetu Szczecińskiego, któremu przedstawiłem zapytanie odnośnie możliwości podjęcia weryfikacji zdjęć z obiektami zwanymi orbs. Osoba ta, posiadająca ogromny zasób wiedzy z wielu dziedzin nauki, zapewniła mnie, że temat ten jest naprawdę intrygujący i wart badań w celu jego wyjaśnienia. Określone zostały warunki, które powinny być spełnione, aby takie badania można było rozpocząć. Na pewno współpraca z Fundacją NAUTILUS w tej dziedzinie będzie nieocenionym posunięciem, zważywszy na bogaty zbiór zdjęć z dobrze widocznymi obiektami, jakimi ta organizacja dysponuje. Liczę na nareszcie właściwy krok w kierunku poznania fenomenu orbs chociażby dlatego, że polecona mi osoba określana jest mianem najlepszego specjalisty w dziedzinie optyki. Wrażeniowa rozmowa, jaką wówczas przeprowadziłem (a była ona jedną z kilku, jaką miałem przyjemność odbyć z tą osobą) utwierdziła mnie w tym przekonaniu.

23.03.2007 / SZOK w Szczecinku
Na zaproszenie Zbyszka Kalisiaka i pana Lecha Chacińskiego gościłem z wizytą w Szczecinku, gdzie spotkałem się z działającą tam już od 8 lat grupą pasjonatów zjawisk niewyjaśnionych zrzeszonych w Klubie Przyjaciół Nieznanego Świata. Spotkanie odbyło się w SZOKu, czyli Szczecineckim Ośrodku Kultury, pod którego skrzydłami ów dyskusyjny klub funkcjonuje i przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Według ustaleń poczynionych podczas spotkania mile widziana jest współpraca z UR przy organizowaniu wspólnych spotkań i akcji poznawczo-edukacyjno-informacyjnych.

15.02.2007 / Wizyta u prof. Kazimierza Ciechanowskiego
Podczas wizyty u prof. Kazimierza Ciechanowskiego, świetnego nefrologa Szczecińskiej PAM i niezwykle uprzejmego człowieka, omawiana była możliwość jego wystąpienia podczas II Sympozjum. Sympatyczna i wartościowa rozmowa, jaką odbyliśmy, zaowocowała nowymi kontaktami, z których jeden okazał się bardzo interesujący. To dr Robert Roczeń - urzędujący w Warszawie etyk medycyny, którego dzięki uprzejmości prof. Ciechanowskiego miałem okazję poznać telefonicznie i umówić się na spotkanie w cztery oczy. Dr Roczeń jest autorem zupełnie nowej publikacji książkowej "Na pograniczu życia", której lekturę gorąco polecam.

23.01.2007 / Wyspa Wielkanocna w Sali Strumiańskiej
Piotr Wojciechowski - współpracujący z UR dziennikarz TV Police
miał okazję uczestniczyć w kolejnej interesującej prezentacji przygotowanej w Sali Strumiańskiej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego. Dotyczyła ona Wyspy Wielkanocnej a prowadził ten wykład antropolog, prof. Karol Piasecki. Wrażenia po spotkaniu można znaleźć [ tutaj ].

06.12.2006 / Astrobiologia w Sali Strumiańskiej
Razem z Piotrem Wojciechowskim z TV Police uczestniczyliśmy na spotkaniu promującym pierwszą polską książkę o astrobiologii autorstwa prof. Ewy Szuszkiewicz i prof. Franco Ferrari. Spotkanie odbyło się w Sali Strumiańskiej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego. Informacje sprzed spotkania można znaleźć [ tutaj ] natomiast wrażenia po wizycie - [ tutaj ]. 

19.10.2006 / Wizyta w Radiu Koszalin
Na zaproszenie Przemka Mroczka przyjechałem do Radia Koszalin. Odbyliśmy bardzo ciekawą, prywatną rozmowę na tematy "para", choć nie tylko. Głównym jednak punktem wizyty było nagranie, jakie zarejestrowaliśmy w studio Radia Koszalin odnośnie mojej wizyty na konferencji w Warszawie (która miała miejsce kilka dni wcześniej) dotyczącej zdarzenia w Zdanach (zainteresowanych odsyłam do serwisu Fundacji NAUTILUS; wystarczy kliknąć link po lewej). W rozmowie poruszyliśmy również temat II Sympozjum UR.

14-15.10.2006 / Konferencja "Zdany" w Warszawie
Wziąłem udział w konferencji (odbywającej się w Hotelu Mazowieckim w Warszawie) dotyczącej Zdarzenia ze Zdanów a zorganizowanej przez Fundację NAUTILUS. Pojechałem tam razem z Piotrem Wojciechowskim z TV Police i Rafałem Połujańskim - sympatykiem Fundacji NAUTILUS ze Szczecina. Szczegóły z tego dwudniowego spotkania dostępne są tutaj.

30.09.2006 / Wizyta u Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów
Gościłem z wizytą towarzyską u Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów - szczecińskich astrologów, którzy wystąpili podczas I Sympozjum "Ukryta Rzeczywistość" ze swoim odkryciem dotyczącym 3 głównych placów Szczecina. Zarejestrowałem m.in. długą, bardzo interesującą rozmowę na ten właśnie temat, która mam nadzieję pojawi się, w formie tekstowej, w niedługim czasie na stronach UR. Dowiedziałem się przy okazji o dziwnych manifestacjach, jakie obserwowane są w miejscach mocy, podczas których udaje się wykonać wrażeniowe zdjęcia obiektów, smug, itd. Świadkami takich manifestacji byli nie tylko oni, ale także inne osoby odwiedzające "turystycznie" takie miejsca czy aktywnie uczestniczące w medytacjach.

23.09.2006 / Wizyta u ks. prof. Wiesława Dyka
Odwiedziłem dziś ks. prof. Wiesława Dyka - wykładowcę wydziału Filozofii Przyrody Uniwersytetu Szczecińskiego. W ramach przygotowań do II Sympozjum odbyłem rozmowę dotyczącą badania nieznanych jeszcze człowiekowi obszarów życia. Ks. prof. przyznał, że trudno jest umysłom ścisłym zaakceptować obszary wiedzy nie podlegające metodologii nauki akademickiej, chociaż są jednostki, którym udaje się wyjrzeć poza wąski korytarz, jakim przyszło im podążać. Swoje wystąpienia poświęcone m.in dokonaniom Masaru Emoto w dziedzinie poznawania natury wody okupione są dużą dozą krytyki ze strony uczonych odnoszących się do takich eksperymentów z wyraźną niechęcią. Jest to podyktowane niby tym, że Masaru Emoto, jako historyk, nie powinien zajmować się badaniami tego typu i że wyników jego dokonań nie można traktować poważnie. Stwierdziłem wówczas, że podobnie było kiedyś z przypadkiem Foucaulta: jego wahadło jest dziś okrzyknięte jednym z 10 najbardziej spektakularnych doświadczeń, które zmieniły bieg cywilizacji. Podczas starań o prezentację w paryskim Panteonie napotykał jednak na ogromne nieprzyjemności ze strony naukowców.

Ks. prof. Dyk wyraził swoje uznanie inicjatywie, jaką jest UR i zaofiarował swoją pomoc oraz możliwość podjęcia współpracy. Zainteresował się też samym Sympozjum i zadeklarował chęć przyjazdu na II edycję.

20.09.2006 / Wizyta w Towarzystwie Fotograficznym
W poszukiwaniu wsparcia odnośnie kul orbs umówiłem się na spotkanie w Towarzystwie Fotograficznym, które ma swoją siedzibę na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Trudno mówić o wymiernych wynikach tej wizyty, pomimo tego, że aby spróbować zahaczyć o temat orbsów potrzebnych byłoby kilka lub kilkanaście spotkań. Jednakowoż opinie, które do mnie dotarły nie wniosły nic nowego do sprawy i nie rokowały na rozwój procesu odkrywania tajemnicy, ew. wykluczania niektórych mitów. Niebawem pojawi się artykuł na ten temat. Polecam zaglądanie na serwis UR do działu
Artykuły.

26.06.2006 / Doktorat honoris causa dla Prezesa PAN
Dzięki uprzejmości prof. Jerzego Stelmacha miałem możliwość uczestniczenia w ceremonii wręczenia nominacji doktora honoris causa Prezesowi PAN, prof. dr hab. Andrzejowi B. Legockiemu; uroczystość ta miała miejsce w rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego. Tuż po zakończeniu wręczyłem prof. Legockiemu list otwarty dotyczący objęcia przez PAN badaniami naukowymi fenomenu tajemniczych obiektów latających. O spotkaniu można przeczytać tutaj.

   
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved