Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
  Ukryta Rzeczywistość > sympozjum  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

Współpracują:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Sympozjum
Powrót

Termin II Sympozjum znany!

Nareszcie przyszedł ten czas, kiedy już można mówić o  wstępnych ustaleniach co do kolejnej imprezy, na którą czeka spora grupa osób (mam nadzieję, że przełoży się to na frekwencję! :-).

II Sympozjum zaplanowałem teraz na dwa dni: 12 i 13 maja 2007. I choć na razie nie ma co jeszcze mówić o szczegółach, to ogólne założenia są.

I tak: pierwsza sprawa to temat II Sympozjum. Będzie to tym razem śmierć kliniczna i towarzyszące jej fenomeny a tytuł roboczy to

GRANICE ŻYCIA

Od razu rzecz zasadnicza, o której muszę tu wspomnieć i która będzie przyświecać każdemu następnemu spotkaniu: to ścisłe kryteria kolejnych Sympozjów. Pierwsza impreza była otwarciem pewnych drzwi i pokazaniem możliwości, dlatego pozwoliłem sobie sięgnąć po różne aspekty nieznanego. I stało się bardzo dobrze, gdyż przybyli widzowie mogli zapoznać się z przykładowym "wachlarzem" tematów naznaczonych tajemnicą. Ale to oczywiście były tylko naprawdę nieliczne wyjątki, ponieważ jak niektórzy wiedzą - tajemnice i fenomenalne możliwości można znaleźć w niemal każdej dziedzinie ludzkiej egzystencji. Są one nie tylko bardzo blisko każdego z nas: one dotyczą nas samych! I tylko leniwy umysł nie chce ich dostrzec i z nich skorzystać.

Dwudniowy konspekt imprezy zawierać będzie: serię wystąpień specjalistów + film dokumentalny (sobota) oraz wystąpienia + otwarta konferencja prasowa (niedziela).

Po wystąpieniach sobotnich siadamy w gronie osób, które wystąpiły + zaproszeni naukowcy i badacze, aby przedyskutować temat w kontekście możliwości podjęcia wspólnych, poważnych prac nad badaniem tego fenomenu. Niedziela natomiast będzie dniem, kiedy to osoby, które wystąpiły ze swoimi referatami podczas pierwszego dnia zaprezentują swoje stanowisko zaistniałe po sobotniej naradzie.

Taki rozkład zajęć Sympozjum planowałem już wcześniej ponieważ jest on dla mnie bardzo ważny. Z imprezy nikt nie powinien wracać z pustymi rękami i sam kontekst każdego spotkania nie powinien pozostawać niedokończony. Koniecznością jest inicjowanie odpowiednich działań, które mogą jak najlepiej zbliżać do siebie środowiska naukowców i badaczy niezależnych.

Nauka wszakże promuje rozwój i jest na niego ukierunkowana.
Ale wszystko jednak, jak wiadomo, zależy od człowieka.
Czemu o tym piszę?
Polecam nadchodzący artykuł "Nauko dodaj mi skrzydła!".

Wszystkim zainteresowanym obecnością podczas przyszłorocznego Sympozjum polecam wcześniejszą rezerwację miejsc, których liczba jest ograniczona. Swoje zgłoszenia można kierować oczywiście na adres:

ukryta@ukryta.eu

Zgłaszając się bardzo proszę o podawanie imienia, nazwiska, adresu pocztowego i numeru telefonu. Osoby rezerwujące miejsca za pomocą maila będą miały pewność uczestnictwa w spotkaniu oraz otrzymają pamiątkowe karnety.

   
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved