Ukryta Rzeczywistość - logo
  Czego nie wiemy trzeba nam właśnie, a to co wiemy na nic się zda / Goethe
start - strona główna o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam Wersja polska English Deutsche
 
Ukryta Rzeczywistość > artykuły  
Sympozjum
Eksperymenty
Współpraca
Audycje RTV
Publikacje
Wizyty
Akcje
Artykuły

zapraszamy na forum

 

Współpracują z UR:

Experimentarium

Fundacja NAUTILUS

hi.Color


Poleć stronę

Napisz do nas!
Napisz!

Startuj z Ukrytą!
Startuj
z Ukrytą!


Zgłoś pomysł!
Zgłoś
pomysł!

Artykuły
 

Szczecin miastem Oriona
Na ten dzień czekaliśmy kilka lat wierząc, że idea Miasta Gwiazd okaże się na tyle interesująca, aby zaprezentować ją całemu światu i zaprosić go do interakcji w tym niecodziennym przedsięwzięciu.

GMO w Szczecinku
Kwestia GMO jest na tyle alarmująca, że trudno jest pozostawać biernym tego tematu uczestnikiem. Zwłaszcza, że to nie mrzonka, a rzeczywistość, nad którą nie sposób i nie wolno przejść do porządku dziennego.

Ścieżki zła
Czy to możliwe, że Unia Europejska i Komisja Kodeksu Żywnościowego WHO już niedługo zabronią stosowania ziół i suplementów witaminowych "dla ochrony zdrowia"? A może to ochrona... biznesu farmaceutycznego?

Festiwal, jakich mało
W naszym, europejskim pojęciu, czy też w pojęciu człowieka, którego kulturowość odbiega zdecydowanie od klimatów dalekowschodnich, trudno nazwać festiwalem to, co tam się dzieje.

Niezwykły przekaz
Artykuł o katastrofie samolotu CASA w Mirosławcu i zarazem wywiad z panem Lechem Chacińskim, w którym m.in.: "Skąd wziął się niezwykły przekaz i co zawierał?", "Co widział pan Lech i kto go odwiedził?"

To takie proste!
Czego trzeba, aby osiągnąć sukces finansowy czy też wyjechać na wymarzoną wycieczkę, wyleczyć się z chorób i problemów lub ułożyć sobie życie z osobą, która będzie dla nas prawdziwą, drugą połową?

Niechciane dziecko medycyny
Jest zmorą lekarzy, ale bardzo często wybawieniem dla pacjentów. Bywa o wiele bardziej skuteczny niż najnowocześniejsze leki. Potrafi wyleczyć praktycznie każde schorzenie...

Syndrom roku 2012
Jeśli chcemy zrozumieć jaki związek ma Kalendarz Majów z kontrowersyjnym tematem związanym z nadchodzącym rokiem 2012, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych elementach.

Siła wciąż nieuchwytna
Podczas wizyty pewnej osoby (z tytułem profesorskim!) w jednym z gabinetów, w którym w danej chwili ta osoba się znajdowała, doszło do przelotów kilku niewielkich rzeczy!

Dom przy Laurel Canyon
Przy Laurel Canyon Boulevard w Los Angeles leży rezydencja, która jest w posiadaniu światowej sławy producenta muzycznego Ricka Rubina. W posesji tej dochodzi do manifestacji różnych fenomenów.

Tożsamość a medytacja
Medytacja - słysząc to słowo myślimy o czymś niedostępnym dla przeciętnego człowieka. A jednak medytować mogą wszyscy bez względu na wiek, narodowość, czy wyznawaną religię.

Armia z terakoty
Chińska armia terakotowa cesarza Qin stanowi cel podróży wielu turystów i pasjonatów historii udających się do Chin. Teraz jednak część wystawy można obejrzeć w Polsce.

Kosmiczny Szczecin / cz. 3
Już po raz ostatni w tym cyklu spotykamy sympatyczną dwójkę szczecińskich astrofilozofów. Niech nie zmyli jednak nikogo hasło "ostatni odcinek", gdyż pojawiają się nowe odniesienia do mistycznych tematów.

7 nowych cudów świata
No i przyszła pora na zmianę. Jedni twierdzą, że wybór świetny, inni - że brakuje wielu ważnych rzeczy. Zdania, wiadomo, są podzielone. O najnowszych cudach można przeczytać w znakomitym materiale Piotra Wojciechowskiego.

Nie bądźmy przesądni
Czasami boimy się przedziwnych symboli, których tak naprawdę nie rozumiemy, a które - jak uważamy - mogą nam zaszkodzić. Artykuł Piotra Wojciechowskiego szuka odpowiedzi w genezie zabobonów.

Kosmiczny Szczecin / cz. 2
Odkrycie dotyczące trzech głównych placów miasta powinno stać się znakiem rozpoznawczym Paryża Północy, jak określa się ten nadodrzański gród. Coraz częściej zdaje mi się, że wkrótce może to stać się faktem!

Kosmiczny Szczecin / cz. 1
Czasami, szukając czegoś w gwiazdach, nie zdajemy sobie sprawy, że odpowiedzi możemy poszukać pod swoimi stopami. Dwójka szczecińskich astrologów jest tego wyraźnym przykładem.

List do...
List ten można porównać do innych publikowanych szeroko przekazów dotyczących pracy nad sobą i poszukiwania własnej ścieżki duchowej. Jego lektura za każdym razem nasyca pozytywnymi wibracjami.

Światło gwiazd / 2
Druga część opowieści gwiazd filmu o ich przeżyciach NDE. Sławni ludzie także takich niebywałych stanów doświadczały. I to czasem wielokrotnie!

3 metry
Ani bliżej, ani dalej. 3 metry to wartość prawdopodobnie niezmienna - tak twierdzi prof. Olaf Blanke, szwajcarski neurobiolog. Ponoć wszystko w tej kwestii jest dokładnie wyjaśnione i obliczone.

Sprawa przypadku
Co łączy promienie rentgenowskie, penicylinę, chemiczną naturę komunikacji pomiędzy komórkami nerwowymi, defibrylację, aspirynę i jeszcze wiele niezwykle ważnych odkryć naukowych?

My nieświadomi
Czy osoby przeżywające wyjście z ciała to chore umysłowo osoby, narkomani, ludzie przemęczeni lub śpiochy, którzy nie odróżniają jawy od snu, czyli codziennego życia od złudzeń?

Fenomeny mózgu wg Olafa Blanke
Jest takie miejsce w tylnej części mózgu, które odpowiada za poczucie naszego "ja" i naszej cielesności. Ale może tworzyć też bardzo dziwne wrażenia, które naukowcy łączą z doznaniami paranormalnymi.

Mózg wcale nie magiczny
Naukowcy domyślali się już dawno, że duchy nie straszą w nawiedzonych miejscach. Teraz oto nastąpiła ostateczna konfrontacja z tymi zjawiskami, gdyż poznane zostało dokładne źródło ich powstawania.

Dobre chęci
Jedni robią to z ochotą, inni aż wzdragają się na myśl o tym. Jedni próbują, inni starają się o tym nawet nie myśleć. I ciągle drepcemy w miejscu.

Światło gwiazd / 1
Tym razem do głosu dochodzą gwiazdy, znane na całym świecie osoby, które bardzo szczerze opowiadają o swoich przeżyciach z pogranicza śmierci.

Było życie
Doświadczenie przekroczenia granicy życia, gdyby nauczyć się w nim odpowiednio uczestniczyć, mogłoby nauczyć nas więcej pokory i pokazać, że ciało człowieka, to tylko opakowanie.

Wyspa Wielkanocna
Zawsze fascynowała swoimi tajemnicami, które wciąż intrygują nieodkryte a słynne posągi nie są jedyną ciekawostką tej niewielkiej wysepki.

Naucz się podróżować!
Czy możliwe jest podróżowanie astralne? Nie tylko jest możliwe, ale też można się go nauczyć! Mądrze stosowane - staje się potężnym narzędziem.

Astrobiologia po polsku
Co ta nowa gałąź nauki akademickiej może nam zaofiarować? Dlaczego i na co należy liczyć? Astrobiologia to początek nowej jakości nauki. Tylko jeszcze nikt pewnie o tym nie wie...

Poprzez pył kosmiczny do DNA
Powstała pierwsza na polskim rynku książka o astrobiologii. Zapraszam na spotkanie z jej autorami.

Derwisze w Szczecinie
Mistyczne widowisko zaprezentowane przez słynny turecki zespół MEKDER pokazało kawałek niezwykłej kultury sufich.

Nauko dodaj mi skrzydła!
Deklasowanie osiągnięć nienaukowych zbyt łatwo przychodzi niektórym osobom tytułującym się ludźmi nauki.

Nietypowe spotkanie
Mówi się, że "to czy tamto stało się przypadkiem", ale czy na pewno tak jest? Słuchając intuicji można osiągać naprawdę ciekawe rezultaty.

Czy mówi prawdę?
Jak wygląda sprawa wiarygodności świadka spotkań z tajemniczymi obiektami, skąd to się bierze i dlaczego należy o tym pamiętać.

Spotkanie z wrażeniami
Krótka informacja o przebiegu konferencji zorganizowanej przez Fundację NAUTILUS 14 października w Warszawie.

Śmierć kliniczna: dowód na życie?
Co mówią osoby przeżywające stan śmierci klinicznej a jakie na ten temat zdanie mają naukowcy? I dlaczego nie wolno odrzucać argumentów żadnej ze stron?

Z nauką za pan brat
VI już edycja Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki to niezwykła okazja do poznania fascynujących historii z różnych dziedzin nauki.

Pozwól nam wejść!
Czarnoocy próbują wpływać na umysł człowieka, aby ten pozwolił im wejść do domu lub auta. Podobno nie wolno im na to pozwolić.

Kamień
Wizyta w miejscu, w którym znajduje się nietypowy kamień, była dość krótka. Udało nam się jednak wykonać wstępne pomiary i zarejestrować kilka ujęć.

List Otwarty do Prezesa PAN
Prezes Polskiej Akademii Nauk otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego. Przy okazji tej uroczystości przekazałem panu profesorowi list z apelem. 

Kto to jest?
Czego tutaj szukają? Jaki jest ich cel? Czy przygotowują nowy ład na Ziemi? Czy są zwiastunami roku 2012?

Czarnoocy
"
Wszystkie dzieci nasze są" - głosi tekst jednej z piosenek. Nie można tego niestety tego powiedzieć o wszystkich dzieciach.

Bezkrwawy horror
Niektórzy uważają, że to kuglarskie sztuczki i oszukiwanie oczu. Nie wszystko da się jednak tak łatwo skrytykować ani wytłumaczyć.

Zdjęcie atomu
Czy teoria prof. Gryzińskiego w konfrontacji z najnowszymi zdjęciami atomu staje się nieaktualna?

Niezwykły list pani Barbary
Kiedy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że w naszym życiu chodzi o coś więcej, niż tylko o prześliźnięcie się przez nie, wówczas można powiedzieć, że rodzimy się na nowo.

Pożegnalny list pisarza
Niektórzy mogą znać to przesłanie, jednak ze względu na jego szczególną zawartość postanowiłem je tutaj zamieścić.

   
start o idei aktualności misja działania kontakt galeria download polecam
Sympozjum eksperymenty współpraca audycje rtv publikacje wizyty akcje
powered by: irko.net
Strona zaprojektowana przez: hi.Color  /  copyrite ® 2006 hi.Color  /  All rites reserved